Hopp til hovedinnhold
Hopp til hovedmeny
Hopp til lokalmeny
Hopp til støttemeny
Meny Logo

Lun ridderost med fiken og valnøttkompott

Lun ridderost med fiken og valnøttkompott
En spennende forrett signert Terje Ness (Bocuse d'Or 1999) som tidligere drev restaurant ORO (Ness leder nå Haga Restaurant).

Tidsforbruk

Under 20 min.

Vanskelighetsgrad

Vanskelighetsgrad: 2 av 3

Brukernes vurdering

0 stemmer motatt
Gi din vurdering!

Dette trenger du:

Beregn

Ingredienser for   porsjon(er)

  • Lun ridderost med fiken og valnøttkompott
  • 1.5dlbalsamicoeddik
  • 2stkfrisk fiken
  • 50gvalnøttkjerner
  • 50gsukker
  • 0.25tssalt
  • 0.25tspepper
    serveres med en blandet salat og valnøttolje
  • 4skiveridderost

Legg til i handleliste

Slik gjør du:

Kok inn balsamicoeddik med sukker. Tilsett ferske fiken i båter og valnøtter. Bland salaten med valnøttolje og litt salt og pepper.


Fordel balsamicosausen på tallerkener og legg på en god skive ridderost på hver. Legg osten litt under grillen noen sekunder til den begynner å "mykne". Server retten straks og legg salaten på.

Oppskrift fra melk.no

Handleliste

Jeg vil gjerne ha Tips&tilbud fra Meny tilsendt på e-post hver uke
Jeg vil gjerne ha Tips&tilbud fra Meny tilsendt på SMS hver uke
Captcha

 

Skriv inn tegnene i bildet i feltet under. Dette gjør vi for at du ikke skal få uønsket e-post og sms.

 

 

 
1 av 1 tips

 
 
1 av 1 tips

 
 

Er det noe du lurer på?

Vi har kokker i alle våre butikker som mer enn gjerne hjelper deg når du er i butikken! Her kan du også sende et spørsmål til kokken dersom det er noe du lurer på i forhold til matlaging.

Har du spørsmål vedrørende en spesifikk butikk, markedsføring eller sortiment så kan du bruke tilbakemeldingskjemaet i linken her.

Send