Hopp til hovedinnhold
Hopp til hovedmeny
Hopp til lokalmeny
Hopp til støttemeny
Meny Logo

Clafoutis med bringebær

Clafoutis med bringebær
Å lage en clafoutis er like enkelt som å lage ei pannekakerøre. Vi har laget den med bringebær, men du kan bruke nesten hva som helst av frukt eller bær.

Tidsforbruk

40-60 min.

Vanskelighetsgrad

Vanskelighetsgrad: 1 av 3

Brukernes vurdering

0 stemmer motatt
Gi din vurdering!

Dette trenger du:

  • Clafoutis med bringebær
  • 300gbringebær
  • 1.5dlkremfløte
  • 1.5dlmelk
  • 4stkegg
  • 100gsukker
  • 1tsvaniljesukker
  • 100ghvetemel

Legg til i handleliste

Slik gjør du:

Smør en paiform eller lav ildfast form.

Lag en røre av alle ingrediensene. Hell røra i formen og fordel bærene over. Sett formen midt i stekeovnen og stek ved 220 °C i 30-40 minutter til kaken er gyllenbrun på toppen og eggemassen har stivnet.

Server kaken lunken, gjerne med en klatt pisket krem til.

Tips
Bringebærene kan byttes ut med for eksempel plommer, blåbær eller kirsebær (fjern steinene). Frosne bær kan også brukes. Hell i så fall av så mye av væsken som mulig.

Oppskrift fra www.matprat.no

Handleliste

Jeg vil gjerne ha Tips&tilbud fra Meny tilsendt på e-post hver uke
Jeg vil gjerne ha Tips&tilbud fra Meny tilsendt på SMS hver uke
Captcha

 

Skriv inn tegnene i bildet i feltet under. Dette gjør vi for at du ikke skal få uønsket e-post og sms.

 

 

 
1 av 1 tips

 
 
1 av 1 tips

 
 

Er det noe du lurer på?

Vi har kokker i alle våre butikker som mer enn gjerne hjelper deg når du er i butikken! Her kan du også sende et spørsmål til kokken dersom det er noe du lurer på i forhold til matlaging.

Har du spørsmål vedrørende en spesifikk butikk, markedsføring eller sortiment så kan du bruke tilbakemeldingskjemaet i linken her.

Send